Przedszkole Goleniów – Alpaki W Wesołych Smykach

Przedszkole Goleniów – Alpaki W Wesołych Smykach

Do pozytywnych aspektów przebywania dzieci ze zwierzętami nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Niestety nie każdy może sobie pozwolić na posiadanie zwierzaków w domu, a tym bardziej lam i alpak 🙂 Dlatego regularnie zapraszamy do naszego przedszkola te milusińskie zwierzaki aby dzieci mogły z nimi poobcować, poprzytulać się, pogłaskać. Do ważnych aspektów kontaktów ze zwierzętami należy zaliczyć: 

1 Zdrowie, wzmocnienie odporności : smyki przebywające od najmłodszych lat w towarzystwie zwierząt są mniej narażone na takie choroby jak astma czy alergia.

2 Poznawanie nowych emocji, uczuć.

3 Pomaga rozładować napięcie.  Bezpośredni kontakt ze zwierzętami daje dziecku poczucie bezpieczeństwa.

4 Buduje poczucie wartości. Nieśmiałe i zamknięte w sobie dziecko niechętnie buduje relację z rówieśnikami jednak nigdy nie ma oporów przed kontaktem ze zwierzątkiem,

5  Pozwala poznać predyspozycje. Kontakt ze zwierzętami pokazuje, co dziecko lubi i do czego ma predyspozycje. Jedne dzieci będą jedynie przytulać, karmić i czesać, drugie wykażą zdolności do opieki i pielęgnacji na skale weterynarza, jeszcze inne pozwolą poznać swoje zdolności przywódcze i będą świetnymi trenerami.

Nikogo nie namawiamy do posiadania psa, kota, lamy lub alpaki. Wystarczy, że dziecko przyjdzie do naszego przedszkola w Goleniowie na Wojska Polskiego 10 A lub Konstytucji 3 Maja 11 🙂

 

 

Przedszkole Goleniów - Alpaki W Wesołych Smykach