Nasze Przedszkole

Bezpieczeństwo

Zapewnienie bezpieczeństwa to podstawowy obowiązek dorosłych wobec dzieci dlatego też budynki naszego przedszkola spełniają najwyższe standardy z zakresu bezpieczeństwa, a nasi pracownicy są osobami o dużym poczuciu odpowiedzialności wobec dzieci nad którymi sprawują opiekę.
Budynek przedszkola oraz oddziału spełniają wszystkie wymogi bezpieczeństwa i higieny szkolnej. Wejścia na teren budynków przedszkola zabezpieczono elektronicznym systemem kontroli dostępu. Tereny obu oddziałów są pod nadzorem firmy ochraniającej. Ze względu na bezpieczeństwo dzieci wdrożone zostały procedury odbioru dziecka z przedszkola.
Budynki, w których mieszczą się oddziały przedszkola wyposażone są w, instalację przeciwpożarową oraz gaśnice.
Klatka schodowa w oddziale na ul. Wojska Polskiego 10A jest oddzielona drzwiami przeciwpożarowymi, zamontowana na niej została klapa oddymiająca oraz czujniki dymu. Droga ewakuacyjna jest oznakowana, zainstalowane jest też oświetlenie ewakuacyjne i awaryjne.
Oddział na ul. Konstytucji 3 Maja mieści się na parterze, gdzie również zapewniono bezpieczną drogę ewakuacji, poprzez dwa niezależne wyjścia na zewnątrz oraz otwierane okna.
Zaplecza kuchenne spełniają wszystkie normy żywienia zbiorowego.
Nauczyciele posiadają szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
Wyposażenie przedszkola spełnia najwyższe standardy jakości. Wszystkie meble, zabawki i używane przez nas sprzęty posiadają stosowne certyfikaty.
Podczas wycieczek przedszkolaki używają kamizelek odblaskowych.
W przypadku zachorowania dziecka na chorobę zakaźną informuje się o tym wszystkich rodziców.
Wewnętrzne certyfikowane place zabaw posiadają dodatkowe ogrodzenie, zabezpieczone zamykaną furtką. więc nie ma możliwości aby dziecko wyszło poza teren przedszkola.


Wysoki Standard Pomieszczeń

Oba budynki w których mieszczą się oddziały Przedszkola Niepublicznego „Wesołe Smyki” zostały przeprojektowane i przebudowane z myślą o profesjonalnym przedszkolu. Spełniają wszystkie wymagania prawa budowlanego, bezpieczeństwa i higieny.
Budynek na ul. Wojska Polskiego 10 A jest trzy poziomowy, W strefie wejścia znajduje się przestronna i wygodna szatnia, wraz z toaletą. Szatnie poprzedza zamykana duża wózkownia w której bezpiecznie można zostawić środek lokomocji naszego przedszkolaka gdy zajdzie taka potrzeba. Na najniższym poziomie znajduje się również pomieszczenie gospodarcze oraz gabinet dyrektora przedszkola z wydzielonym miejscem do prowadzenia indywidualnej terapii logopedycznej. Szeroka na ponad 130cm klatka schodowa z 15cm bezpiecznymi stopniami wyłożona jest kolorowym linoleum, dodatkowo stopnie zakończone są listwami antypoślizgowymi. Ochronę przed upadkiem stanowią wysokie barierki o intensywnym kolorze zaprojektowane specjalnie na potrzeby dzieci. Zapewnia to dziecku bezpieczną „podróż” do sal przedszkolnych.
Każda grupa ma dla swoich potrzeb dwie sale. Grupy w oddziale na Wojska Polskiego 10A będą liczyły maksymalnie 20 dzieci. Sale są bardzo dobrze naświetlone światłem dziennym. Posiadają też niezależną wentylację wraz z klimatyzacją. Ściany sal a także elementy wyposażenia są pomalowane na żywe wesołe kolory. Część sali przeznaczona do zabawy posiada energetyzujące kolory, część przeznaczona do zajęć przy stolikach gdzie prowadzone są zajęcia wymagające od dzieci większej koncentracji pomalowano na kolor niebieski, ściany są dodatkowo zabezpieczone linoleum co zwiększa higienę. Wszystkie meble, zabawki, dywany posiadają odpowiednie certyfikaty wymagane dla tego typu obiektów. Na grzejnikach zamontowano osłony chroniące dziecko przed poparzeniem
Każda grupa posiada do swojej dyspozycji łazienkę do której wejście znajduje się bezpośrednio w sali. Łazienki wyposażano w armaturę przeznaczoną specjalnie dla dzieci. Temperatura wody jest regulowana przez termostat.
Oddział na ul. Konstytucji 3 Maja 11 mieści się w parterowym budynku w centrum miasta. Wejście bezpośrednio z parkingu od tyłu budynku sprzyja bezpiecznemu oraz szybkiemu przywożeniu i odbieraniu dzieci. Po wejściu na teren placówki znajduje się przestronna szatnia z zamykanymi szafkami dla każdego dziecka, w szatni zamontowano nagrzewnicę, która zapobiega wychładzaniu pomieszczenia przy częstym otwieraniu drzwi w okresie jesienno-zimowym. Grupy w oddziale będą liczyły maksymalnie 25 dzieci. Bezpośrednio z szatni wchodzi się do przestronnych wysokich sal zaopatrzonych w wyposażenie o najwyższym standardzie. Ściany zostały dodatkowo zabezpieczone linoleum co zwiększa higienę, a ich wesoła kolorystyka sprzyja miłemu i kreatywnemu spędzaniu czasu w przedszkolu. W każdej sali znajduje się toaleta dostosowana do potrzeb dzieci. . Łazienki wyposażano w armaturę przeznaczoną specjalnie dla dzieci. Temperatura wody jest regulowana przez termostat. W budynku przedszkola znajduje się również aneks kuchenny oraz gabinet z wydzielonym miejsce do prowadzenia indywidualnej terapii logopedycznej.
Chcemy aby oba oddziały naszego przedszkola podobały się przede wszystkim dzieciom ,dlatego budynek oddziału na Wojska Polskiego pomalowano w kropki, które są motywem przewodnim, nawiązania do niego dzieci znajdą we wszystkich wnętrzach placówki, zaś witryna oddziału na ul. Konstytucji 3 maja przedstawia kolorową grafikę z motywami dziecięcymi, a z przodu budynku przedszkola znajduje się kolorowy plac zabaw.
Zależy nam na kontakcie dziecka od najmłodszych lat z dobrym designem, a przez to kształtowanie jego kreatywności i wrażliwości.
Zapraszamy do obejrzenia galerii jak i osobistych odwiedzin.


Lokalizacja I Otoczenie

Oddział na ul. Wojska Polskiego 10A mieści się przy jednej z głównych ulic Goleniowa. Mimo, że w pobliżu znajduje się ścisłe centrum miasta, okolica przedszkola jest zielona i umiarkowanie cicha. Budynek przedszkola otoczony jest przez budynki mieszkalno – usługowe. Naprzeciwko przedszkola mieści się park. Jest to dla przedszkolaków idealne miejsce wypadowe do spacerów po okolicy. Mamy bardzo blisko do Goleniowskiego Domu Kultury, deptaku nad rzeką „Iną” gdzie dzieci mogą karmić kaczki i łabędzie, a także do okolicznych miejskich placów zabaw co stanowi alternatywę i odmianę od naszego prywatnego placu, a wiadomo, że dzieci aby się rozwijać potrzebują urozmaiceń. Niedaleko znajduje się również las oraz ogródki działkowe czyli mnóstwo miejsc, które dzieci mogą zacząć odwiedzać jak tylko rozpoczną swoją przygodę z przedszkolem.
Na terenie placówki znajduje się także prywatny bogato wyposażony plac zabaw do dyspozycji naszych przedszkolaków. Na terenie placu znajdują się drzewka owocowe, które dadzą dzieciom cień, a także pyszne ekologiczne owoce. Nasze przedszkolaki mają również w ramach zajęć eko-smyk możliwość prowadzenia swojego ogródka warzywnego na terenie przedszkola. Duża ilość zajęć będzie się odbywała na dworze. W miesiącach letnich do dyspozycji przedszkolaków jest taras gdzie będą wynoszone stoliki tak aby dzieci na łonie natury mogły oddawać się pracy twórczej.

Oddział na ul. Konstytucji 3 Maja mieści się w samym centrum naszego miasta tuż przy placu planty. Niewątpliwą zaletą tej lokalizacji jest to, że nasze przedszkolaki mają wszędzie blisko. Jest to też niewątpliwy atut dla babć i dziadków, którzy często odbierają dzieci. W bliskiej odległości od budynku przedszkola znajduje się duży plac zabaw na plantach który stanowi alternatywę dla naszego przedszkolnego placu. Dzięki sąsiedztwu z plantami dzieci od początku uczęszczania do placówki mogą uczyć się bezpiecznego poruszania na spacerach, bez konieczności przechodzenia przez ulicę. Przedszkolny plac zabaw został dodatkowo zabezpieczony przed wstępem osób z poza przedszkola, mieści się na nim duży kolorowy zestaw zabawowy, karuzela-sprężynowiec oraz huśtawka. Cały plac posiada nawierzchnię bezpieczną, dzieci poza zabawą na placu w okresie wiosenno letnim korzystają z niego w trakcie zajęć.


Doskonała Kadra

Kadra w przedszkolu „Wesołe Smyki” to zespół, wykształconych oraz kreatywnych osób. Praca z Dziećmi jest dla nich pasją oraz wyzwaniem.
Każdego dnia z głową pełną pomysłów dbają o prawidłowy rozwój oraz wychowanie naszych przedszkolaków.
W każdej grupie wiekowej nad edukacją oraz bezpieczeństwem Dzieci czuwać będą minimum dwie osoby, przy czym w grupach najmłodszych oraz w grupach w których będą przebywały dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych będą to trzy osoby. Obecnie w Przedszkolu „Wesołe Smyki” funkcjonują 4 grupy na ul. Wojska Polskiego 10A: „Bystrzaki”, „Mali Odkrywcy”, w oddziale na ul. Konstytucji 3 Maja 11 „Spryciarze” i „Tropiciele”. Pieczę nad funkcjonowaniem przedszkola sprawować będzie Dyrekcja, Kuratorium Oświaty w Szczecinie, Wydział Oświaty Urzędu Gminy i Miasta Goleniów, oraz Państwowa Powiatowa Inspekcja Sanitarna w Goleniowie. Poza pracownikami pedagogicznymi w przedszkolu zatrudnione są również Asystentki Nauczycieli odpowiedzialne za pomoc w zachowaniu bezpieczeństwa oraz pomoc dzieciom w czynnościach samoobsługowych, zachowaniu porządku na sali oraz podawaniu posiłków. O utrzymanie porządku i właściwego poziomu budynku i otoczenia, będą dbały Panie sprzątające. Nauczyciele w swojej pracy realizować będą programy zgodne z podstawą programową wychowania przedszkolnego. Nasi nauczyciele codziennie udzielą Rodzicom informacji o minionym dniu ich Dziecka. W miarę potrzeb organizowane będą zebrania z rodzicami oraz specjalistami.
Chcemy aby przedszkole „Wesołe Smyki” było miejscem pracy twórczej, która odbywać się będzie w atmosferze przyjaźni i radości, gdzie wszystkie Dzieci i ich Rodzice oraz pracownicy czują się dobrze i bezpiecznie. Chcemy aby nasze przedszkole było tworzone wspólnymi siłami. Będziemy Dbać o zapewnienie wysokiej jakości usług oraz zapewnienie najlepszych warunków dla Dzieci, Rodziców oraz pracowników przedszkola.


Specjaliści

Specjaliści współpracujący z naszym przedszkolem to: pedagog specjalny, logopeda, psycholog oraz instruktorzy zajęć dodatkowych. To grupa ludzi, którzy wspólnie z naszą kadrą będą tworzyć przyjazne i nowoczesne przedszkole. Jesteśmy otwarci na współprace ze specjalistami w ramach potrzeb dzieci uczęszczających do przedszkola w danym momencie.
Logopeda: przeprowadza w określonych odstępach czasu badania przesiewowe dzieci i stawia szczegółową diagnozę rozwoju mowy. Dzieci z problemami logopedycznymi biorą będą brały udział w indywidualnej terapii, którą prowadzi logopeda na terenie przedszkola. Rodzice będą informowani przez logopedę o rodzaju zaburzenia mowy dziecka oraz o rodzaju prowadzonej terapii. Terapia logopedyczna dla dzieci z orzeczeniem o wczesnym wspomaganiu będzie się odbywała minimum 2x w tygodniu w zależności od potrzeb dziecka. Dodatkowo 1x w tygodniu cała grupa będzie brała udział w zajęciach z glottodydaktyki.

Logopeda: przeprowadza w określonych odstępach czasu badania przesiewowe dzieci i stawia szczegółową diagnozę rozwoju mowy. Dzieci z problemami logopedycznymi biorą będą brały udział w  indywidualnej terapii, którą prowadzi logopeda  na terenie przedszkola. Rodzice będą informowani przez logopedę o rodzaju zaburzenia mowy  dziecka oraz o rodzaju prowadzonej terapii. Terapia logopedyczna dla dzieci z orzeczeniem o wczesnym wspomaganiu będzie się odbywała minimum 2x w tygodniu w zależności od potrzeb dziecka. Dodatkowo 2x w tygodniu cała grupa będzie brała udział w zajęciach z logo-rytmiki.

Psycholog: prowadzi obserwacje dzieci w grupach. Jest pomocny w rozwiązywaniu trudnych problemów wychowawczych, emocjonalnych i społecznych. Wspiera  nauczycieli oraz Rodziców naszych podopiecznych w radzeniu sobie w ich codziennym kontakcie z dzieckiem.